Chia semienka

Chia semienka
Použitie:
uperpotravina (semienka šalvie španielskej)
Dostupnosť:
Skladem
Popis:
CHIA SEMIENKA (Salvia hispanica)

Semienka Chia (čia) sú drobné semienka šalvie španielskej (Salvia hispanica) a mnohí im dnes hovoria “superpotravina”. Za túto prezývku vďačia predovšetkým svojej neuveriteľnej výživovej hodnote a schopnosti zadržovať vodu, vďaka čomu ich napríklad ľudia v oblasti dnešného Mexika používajú už 3000 rokov. Udržujú ich v kondícii, dodávajú im energiu a pomáhajú im zostať zdravými.

Pri zvýšenej fyzickej aktivite alebo strese z našeho tela rýchlosťou blesku miznú všetky uložené živiny. Chia seminka majú živín doslova na rozdávanie (obsahujú napríklad 5 krát viac vápnika ako mlieko a 3 krát viac železa než špenát) a tak sú ideálnou zložkou jedálnička pre každého, kto chce svojmu telu dodávať dostatok antioxidantov, minerálov, bielkovín, vlákniny a omega-3 mastných kyselín potrebných na bezproblémové a zdravé fungovanie pohybového aparátu.

Hýbete sa? Športujete? Potom si chia semienka zamilujete. Profesionálni športovci sú často ich pravidelnými užívateľmi, pretože im po všetkých stránkach zapadajú do jedálnička (rýchlo sa trávia, majú neutrálnu chuť a veľmi nízky glykemický index).
Vyberte si požadovanú variantu a množstvo:
sáčok 1kg
10,79 €
sáčok 500g
5,79 €
sáčok 250g
3,71 €
sáčok 100g
1,63 €
dóza 700g
9,96 €
mini dóza 250g
4,54 €